Настройки
a a a
Сайт asabliva.by награжден специальным дипломом
Скопировать
 
  
Asablivая новость

О проведении третьего этапа Республиканского конкурса

«Современные технологии в специальном образовании»

13 снежня на базе ДУА «Акадэмія паслядыпломнай адукацыі» адбылося завяршэнне VII рэспубліканскага конкурсу «Сучасныя тэхналогіі ў спецыяльнай адукацыі».
 
Мэтай правядзення Конкурсу было выяўленне, раскрыццё, падтрымка і распаўсюджванне перадавога педагагічнага вопыту выкарыстання сучасных тэхналогій у спецыяльнай адукацыі і ўдасканаленне метадычнага суправаджэння педагагічнай дзейнасці ўстаноў адукацыі, якія рэалізуюць адукацыйныя праграмы спецыяльнай адукацыі.
 
На трэцім этапе конкурса было прадстаўлена 69 лепшых работ з усіх рэгіенаў Беларусі, сярод якіх члены журы адзначылі дзесяць актуальных тэматычных накірункаў і лепшых педагогаў у адпаведных намінацыях.
 
«Прафесійнае самавызначэнне» — Красковіч Ларыса Пятроўна, намеснік дырэктара па вучэбнай рабоце; Чашейка Таццяна Мікалаеўна, настаўнік ДУА «Гарадзейскай дапаможнай школы-інтэрната».
 
«Кампетэнтнасны падыход у адукацыі» — Бабраўнічая Ірына Віктараўна, намеснік дырэктара па асноўнай дзейнасці; педагогі-псіхолагі ДУА «Віцебскі гарадскі цэнтр карэкцыйна-развіваючага навучання і рэабілітацыі»: Астапка Наталля Віктараўна, Нурсеітава Алена Адамаўна, Хурко Алена Іванаўна, Сінкевіч Таццяна Сяргееўна.
 
«Электронныя адукацыйныя рэсурсы» — Тылец Кацярына Аляксандраўна, настаўнік гісторыі ДУА «Дапаможная школа № 26 горада Віцебска»;
 
«Творчасць у адукацыі: тэатр» — Чэкіза Таццяна Міхайлаўна, настаўнік нямецкай мовы УА «Шклоўская дзяржаўная спецыяльная агульнаадукацыйная школа-інтэрнат для дзяцей з парушэннямі зроку».
 
«Творчасць у адукацыі: казкі» — Тозік Яўгена Валер'еўна, настаўнік-дэфектолаг пункта карэкцыйна-педагагічнай дапамогі ДУА «Сярэдняя школа № 32 г. Гродна».
 
«Інтэрактыўнае навучанне» — Духоўнік Святлана Станіславаўна, настаўнік - дэфектолаг ДУА «Дашкольны цэнтр развіцця дзіцяці №2 г. Дзятлава».
 
«Інклюзіўны падыход у адукацыі» — калектыў педагогаў ДУА «Гомельскі абласны цэнтр карэкцыйна-развіваючага навучання і рэабілітацыі»: Усава Таццяна Міхайлаўна, дырэктар; Брылькова Галіна Аляксандраўна, намеснік дырэктара па асноўнай дзейнасці;Летошка Марына Васільеўна, метадыст, Палякова Алена Уладзіміраўна, педагог-псіхолаг; УА «Гомельскі дзяржаўны абласны Палац творчасці дзяцей і моладзі»: Екіменка Святлана Віктараўна, дырэктар; Беладзедава Таццяна Аляксандраўна, намеснік дырэктара па вучэбна-выхаваўчай і метадычнай працы; Бокун Надзея Іванаўна, загадчык інфармацыйна-метадычнага аддзела; Сальнікава Наталля Яўгенаўна, педагог дадатковай адукацыі.
 
«Педагагічнае суправаджэнне» — Скарабагатава Анастасія Валер'еўна, настаўнік ДУА «Магілёўскі гарадскі цэнтр карэкцыйна-развіваючага навучання і рэабілітацыі».
 
«Даступная адукацыйная прастора» — Клямячыц Святлана Святаславаўна, дырэктар ДУА «Вілейскі раённы цэнтр карэкцыйна-развіваючага навучання і рэабілітацыі »; Харланава Ірына Мікалаеўна, галоўны спецыяліст упраўлення па адукацыі, спорту і турызму Вілейскага райвыканкама; Ганчар Кацярына Валер'еўна, загадчык ДУА «Яслі-сад № 11 г. Вілейкі».
 
«Узаемадзеянне суб’ектаў адукацыі» — Джэйгала Юлія Сяргееўна, загадчык ДУА «Яслі - сад № 302 г. Мінска».
 
«Нацыянальны каларыт» — Кулецкая Наталля Міхайлаўна, настаўнік-дэфектолаг ДУА «Косаўскі яслі-сад» Івацэвіцкага раёна Брэсцкай вобласці.
 
Сярод пераможцаў дыпломам ІІІ ступені ўзнагароджаны:
 
    Холава Інэса Яўгенаўна, настаўнік-дефектолог ДУА «Яслі - сад № 325 г. Мінска»;
    Белая Галіна Пятроўна; Лісіцкая Ніна Міхайлаўна, настаўнікі ДУА «Цэнтр карэкцыйна-развіваючага навучання і рэабілітацыі Цэнтральнага раёна г. Мінска»;
    Лаўцэвіч Ірына Віктараўна, настаўнік гісторыі ДУА «Гродзенская спецыяльная агульнаадукацыйная школа-інтэрнат для дзяцей з парушэннем слыху».
 
Дыпломам ІІ ступені ўзнагароджаны:
 
    Лабанава Наталля Мікалаеўна, намеснік дырэктара па вучэбна-выхаваўчай рабоце ДАУ «Гомельскі гарадскі цэнтр карэкцыйна-развіваючаганавучання і рэабілітацыі»;
    Жвавая Надзея Сяргееўна, настаўнік пачатковых класаў, настаўнік-дэфектолаг ДУА «Вілейская спецыяльная агульнаадукацыйная школа-інтэрнат»;
    Ярашэвіч Таццяна Паўлаўна, настаўнік рускай мовы і літаратуры; Сея-Глінская Марыя Эдвардаўна, настаўнік пачатковых класаў ДУА «Ждановіцкая спецыяльная агульнаадукацыйная школа-інтэрнат».
 
Дыпломам І ступені ўзнагароджаны:
 
    Шаўчук Алена Валянцінаўна, настаўнік-дэфектолаг ДУА «Спецыяльны яслі-сад № 30 для дзяцей з парушэннем зроку г.Мазыра»;
    Чырыца Наталля Уладзіміраўна, кіраўнік фізічнага выхавання ДУА «Сярэдняя школа № 111 г. Мінска»;
    Нікалаевіч Аляксандр Іванавіч, намеснік дырэктара, Нікановіч Вольга Іванаўна, настаўнік ДУА «Капыльская дапаможная школа-інтэрнат».
 
На арганізаванай выставе можна было пазнаеміцца з лепшымі работамі, задаць пытанні ўдзельнікам конкурсу і абмяняцца карысным адукацыйным досведам.
 

Дзякуем усім удзельнікам конкурсу і жадаем ім поспеху!

Фотарэпартаж падзей

 

Новое на сайте
13.02.2020
Межведомственное совещание по вопросам реализации прав детей-инвалидов во всех сферах их жизнедеятельности
03.02.2020
30 января 2020 года на базе ГУО «ГОЦКРОиР» состоялось областное совещание «Обеспечение качества специального дошкольного образования»
20.1.2020
На базе ГУО ”Средняя школа №2 г. Верхнедвинска“ 16 января 2020 года состоялся областной педагогический дебют ”Школа равных возможностей“
4.1.2020
Новый год в ГУО «Могилевский областной ЦКРОиР»